Rozdzielacze Marbocote

W naszej ofercie są rozdzielacze Marbocote różnych zastosowań, m.in. rozdzielacze rozpuszczalnikowe (standardowo używane w produkcji kompozytów), wodne (stosowane do zaawansowanych kompozytów), środki do termoformowania i formowania wtryskowego tworzyw sztucznych i gumy.

Semipermanentne środki Marbocote pozwalają na uzyskanie wielu odformowań i mogą służyć do oddzielania dowolnego typu żywicy z dowolnego podłoża. Mają zastosowanie zarówno do pracy z poliestrami i z epoksydami, z żywicami fenolowymi i innymi. Różne odmiany przeznaczone są do pracy w różnych procesach i pozwalają osiągnąć odmienne rezultaty.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższą listą dostępnych środków:


Marbocote 227CEE
to uniwersalny semipermanentny rozdzielacz rozpuszczalnikowy najcześciej stosowany do oddzielania laminatów kompozytowych bez żelkotu oraz wszędzie tam gdzie walory wizualne elementu nie są kluczowe. Może być stosowany z dowolnym rodzajem żywicy.
227CEE może być stosowany na wierzch semipermanentnych środków antyadhezyjnych pochodzących od innych producentów (Frekote, Chemtrend, Zywax). Zaleca się każdorazowo potwierdzić kompatybilność z naszym konsultantem.

Marbocote Spraycote FD
jest środkiem przeznaczonym do nakładania natryskowego. Znajduje zastosowanie podczas pracy z dużymi elementami, wszędzie tam gdzie wymagany jest wysoki połysk oraz podczas zabezpieczania obszarów antypoślizgowych. Może być stosowany z różnymi żywicami i w dowolnym procesie formowania.
Praca z Spraycote FD nie wymaga żadnych odstępów czasu pomiędzy poszczególnymi warstwami, co pozwala znacząco przyspieszyć pracę z formami. Do aplikacji zaleca się stosowanie pistoletu typu HVLP z dyszą mniejszą niż 1,2 mm.

Marbocote Fastcote
idealnie nadaje się do odformowywania laminatów poliestrowych i winyloestrowych z żelkotowych form wykończonych na wysoki połysk. Charakteryzuje się dużą wydajnością oraz nie wymaga stosowania podkładu (Mould Sealer).
Jego drugą wersję Fastcote LP można stosować podczas pracy z dużymi elementami, wszędzie tam, gdzie może występować problem wczesnego odformowania, czy "oczkowania żelkotu".

Marbocote 220
pozwala na zachowanie najwyższego połysku odformowywanego elementu. Służy do pracy z laminatami poliestrowymi i winyloestrowymi w otwartych żelkotowych formach.
Na nowych lub renowowanych formach Marbocote 220 wymaga położenia uszczelniacza porów - Marbocote Mould Sealer.

Marbocote TRE75ECO
posiada aprobaty do stosowania w przemyśle lotniczym. Pozwala na zachowanie najwyższego połysku odformowywanego elementu. Służy do pracy z laminatami poliestrowymi, winyloestrowymi, epoksydowymi, fenolowymi i innymi, w otwartych żelkotowych formach. Od Marbocote 220 różni się wyższym poślizgiem.
Na nowych lub renowowanych formach Marbocote TRE75ECO wymaga położenia uszczelniacza porów - Marbocote Mould Sealer.

Marbocote Mould Cleaner
to środek służący do podstawowego przygotowania formy przed nałożeniem warstw rozdzielaczy. Jego zadaniem jest usunięcie wszystkich wcześniejszych zabrudzeń wraz z pozostałościami twardych wosków naturalnych i syntetycznych, które mogły odłożyć się podczas przygotowywania powierzchni formy (np. ze środków polerskich).
Marbocote Mould Cleaner może być stosowany także przed pracą ze środkami antyadhezyjnymi innych producentow takich jak Chemtrend, Frekote czy Zywax.

Marbocote Mould Sealer
jest podkładem (uszczelniaczem) stosowanym na nowych lub odnawianych formach. Jego zadaniem jest zamknięcie mikroporów znajdujących się w świeżo utwardzonym materiale formierskim (np. żelkocie). Pracując z rodzielaczami takimi jak Marbocote 220, TRE45ECO, TRE75ECO należy nałożyć 2 warstwy uszczelniacza.

Potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń!

Marcin Skrzątek - Sprzedaż i doradztwo techniczne - kompozyty
tel. 602 788 745

Odwiedź nasz sklep internetowy z klejami ekleje.pl