Płyty modelarskie Base materials

Płyty modelarskie – zwane też płytami modelowymi czy obrabialnymi – są przeznaczone do wykonywania modeli wzorcowych metodą obróbki maszynowej lub ręcznej. W tej sposób powstają modele-matki, makiety stylistyczne i użytkowe wzorce prototypowe. Często stosowane są również do wykonywania form do termoformowania.

Jakościowe płyty modelowe zapewniają jednorodność struktury i brak porowatości, cechują się bardzo dobrą stabilnością wymiarową oraz wysoką jakość powierzchni przy obróbce, co pozwala na malowanie bez dodatkowego przygotowania powierzchni. Specjaliści podkreślają, że istotnym parametrem jest dobra wytrzymałość krawędzi.

Naszą rolą jest wsparcie techniczne w wyborze właściwych płyt. Na rynku dostępne są płyty obrabialne o różnych parametrach, dlatego tak ważne jest, żeby wybrać płytę odpowiednio dopasowaną do konkretnego zastosowania. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, doradzimy, co wybrać, by uzyskać krótszy czas obróbki przy zachowaniu idealnie ostrych krawędzi i płaskich powierzchni. Płyty modelowe powinny cechować się łatwością obróbki zarówno obrabiarką, jak i narzędziami do obróbki drewna czy aluminium.

Warto zauważyć, że ze względu ogromny postęp technologiczny, jaki dokonał się w tej dziedzinie, płyty modelowe są stosowane w przemyśle coraz częściej, miedzy innymi dlatego, że tworzywa narzędziowe pozwalają na ograniczenie kosztów i skrócenie czasu produkcji. W wielu zakładach produkcyjnych użycie płyt modelowych przyczyniło się do zwiększenie innowacyjności, co jest szczególnie ważne, ponieważ dzisiaj klienci oczekują coraz szybszego dostarczenia produktu, a jednocześnie zachowania czy wręcz poprawy jakości finalnego produktu. Płyty modelowe, pozwalające tworzyć modele i formy o coraz większych rozmiarach, pozwalają optymalizować produkcję i wychodzić na przeciw światowym trendom.

Dodatkowo, płyty modelarskie również przeszły wiele zmian technologicznych w ostatnich latach i są to inne produkty niż te, które pamiętamy sprzed lat. Niskie pylenie przy pracy, wysoka jakość, niska kruchość powodująca mniejsze zużycie narzędzi – to wszystko dziś sprawia, że płyty modelarskie to świetny wybór w produkcji.

We współpracy z angielskim producentem Base Materials dostarczamy pełny asortyment płyt modelarskich, między innymi płyty poliuretanowe i płyty epoksydowe.

  • Płyty poliuretanowe do standardowych zastosowań modelarskich dostępne w gęstościach od 350 do 720 kg/m3.
  • Płyty poliuretanowe do zastosowań narzędziowych dostępne w gęstościach powyżej 720 kg/m3.
  • Płyty i bloki epoksydowe, mające zastosowanie w produkcji zaawansowanych kompozytów dla lotnictwa i sportów motorowych.
  • Wysokotemperaturowe płyty epoksydowe pozwalające na produkcję prepregów w temperaturach do 230°C.

Oferujemy pełne wsparcie techniczne w wyborze płyty.  Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub przez formularz kontaktowy poniżej.

Masz pytania? Zadzwoń.
Marcin Skrzątek - 602 788 745

Lub wyślij zapytanie: